Aranżacja wnętrz –  w kilku krokach jest dla każdego. Pomimo tego, że nawet niewielkie mieszkanie w bloku z wielkiej płyty wciąż pozostaje marzeniem wielu Polaków, którzy chcieliby zamieszkać „na swoim”, to z łatwością możemy doszukać się wielu przykładów nowoczesnych aranżacji tego typu mieszkań. W jaki sposób sprawić, aby mieszkanie w bloku z wielkiej płyty wyglądało nowocześnie? Czy zawsze musi wiązać się to z generalnym remontem? Gdzie szukać inspiracji?

Zanim przejdziemy do jakichkolwiek prac związanych z aranżacją mieszkania w bloku z wielkiej płyty należy stworzyć własny plan działania opierający się na chęci uzyskania konkretnego efektu. Zupełnie inaczej należy podejść do tematu, jeżeli ma to być mieszkanie dla singla, a zupełnie inaczej gdy dla kilkuosobowej rodziny – wtedy trzeba zadbać o przestrzeń dla każdego jej członka.

Kolorystyka

Aranżacja wnętrz –  w kilku krokach jej podstawą jest dobór odpowiedniej kolorystyki. Pomimo tego, że okna w tego typu mieszkaniach nigdy nie były zbyt duże, to wybierając stonowaną i jasną kolorystykę z łatwością możemy optycznie powiększyć mieszkanie i sprawić, że będzie ono przestronniejsze. Podobną funkcję mogą pełnić lustra – np. zamontowane na ścianach w niewielkim przedpokoju.

Podłoga

Wiele osób wychodzi z założenia, że zastosowanie jasnych barw na ścianach wymusza konieczność stosowania kontrastującej podłogi – nic bardziej mylnego! Jasna kolorystyka powinna być utrzymana również na podłodze. Jednocześnie warto zadbać o to, aby podłoga była ułożona w odpowiedni sposób (np. panele wzdłuż linii padającego przez okno światła).

Prostota i minimalizm

W przypadku niewielkich metraży warto postawić na prostotę i minimalizm – każda rzecz postawiona na półce czy powieszona na ścianie może sprawiać, że dane pomieszczenie stanie się ciężkie w odbiorze, a tym samym niejako przytłaczające. Powinniśmy tego unikać i dla wszystkie znaleźć odpowiednie miejsce (np. w szafach czy szufladach). Pomoże nam to również w utrzymaniu odpowiedniego porządku.

Aranżacja wnętrz –  w kilku krokach niewielkiego mieszkania w bloku z wielkiej płyty warto zacząć od przemalowania ścian na jasne barwy. Co prawda wiąże się to z pewnym nakładem prac, jednak efekt może być powalający! Jednocześnie warto pamiętać o tym, że litr farby do ścian to wydatek niespełna kilkunastu złotych.