Ogrodzenie znane jest człowiekowi od wielu lat. Niegdyś służył jako obrona przed napastnikiem lub zabezpieczenie miejsca hodowania zwierząt, dziś oprócz funkcji zabezpieczających pełni często również funkcję dekoracyjną. Co powinniśmy wiedzieć o ogrodzeniu własnej posesji? Czym kierować się w wyborze rodzaju ogrodzenia?

Pomimo tego, że najtańsza w zakupie i montażu jest siatka stalowa, to coraz rzadziej wykorzystuje się ją w przypadku ogrodzenia posesji mieszkalnych. Wynika to przede wszystkim z jej znikomych wartości estetycznych, które w żaden sposób nie dodają uroku danej posesji oraz nie budują jej klimatu. Z czego zatem zbudować klimatyczne i dobre ogrodzenie?

Ogrodzenie kamienne

Kamień jest jednym z podstawowych budulców dających się wykorzystywać na wiele różnorodnych sposobów. Decydując się jednak na ogrodzenie wykonane z kamienia warto mieć na uwadze to, że są one przeważnie bardzo masywne, a tym samym niezbyt pasują do niewielkich powierzchni. Tego typu ogrodzenie sprawdza się przeważnie przy okazałych budynkach i dużych powierzchniach.

Ogrodzenie drewniane

Przeciwnością ogrodzenia kamiennego jest ogrodzenie drewniane, które buduje atmosferę lekkości i bliskości z naturą. Należy pamiętać jednak o odpowiednim i systematycznym zabezpieczeniu drewna przed szkodnikami i negatywnym wpływem warunków atmosferycznych.

Ogrodzenie metalowe

Co prawda do tej grupy możemy zaliczyć również ogrodzenie z siatki metalowej, to jednak jest ono wypierane przez artystyczne przęsła metalowe, które mogą przybierać niemal dowolne kształty. Jest to jednocześnie jeden z droższych sposobów ogrodzenie posesji. Jego wadą jest również to, że niemal cała posesja jest widoczna „z ulicy”. Uzupełnieniem tego rodzaju ogrodzenia może być żywopłot.

Usługi budowlane – ogrodzenia

Jak znaleźć dobrą firmę zajmująca się montażem ogrodzeń? Wystarczy posłużyć się wyszukiwarką internetową i hasłem „usługi budowlane ogrodzenie” bądź przeglądnąć dział ogłoszeń w lokalnej gazecie. Fachowcy wykonają dla nas ogrodzenie znacznie szybciej i lepiej, niż gdybyśmy chcieli zrobić to samodzielnie!